GİZLİLİK POLİTİKASI

SİZE OLAN TAAHHÜDÜMÜZ

Meet The Music bünyesinde, mahremiyetiniz önde gelen bir önceliktir. Mahremiyetiniz, bildiğiniz ve sevdiğiniz hizmet ve ürünleri tasarlama ve oluşturma şeklimizin temelinde yer almakta ve böylelikle bunlara tamamen güvenebilmeniz ve anlamlı bağlantılar kurmaya odaklanabilmeniz sağlanmaktadır.

Bize güvenerek bilgilerinizi verdiğiniz için minnettarız ve bunu hafife almıyoruz.

Gizliliğinizden ödün vermiyoruz. Tüm ürün ve hizmetlerimizi gizliliğinizi göz önünde bulundurarak tasarlıyoruz. Gizliliğinize saygı duymadan hiçbir karar alınmadığından emin olmak için hukuk, güvenlik, mühendislik, ürün tasarımı ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli alanlardan uzmanları dahil ediyoruz.

Verilerinizi işleme şeklimizde şeffaf olmaya çalışıyoruz. Sizinle aynı çevrimiçi hizmetlerin çoğunu kullandığımızdan dolayı, yetersiz bilgi ve aşırı karmaşık dilin gizlilik politikalarında sık karşılaşılan sorunlar olduğunu biliyoruz. Tam tersi yaklaşımı ele alıyoruz: Gizlilik Politikamızı ve ilgili belgeleri basit bir dilde yazdık. Gerçekten politikalarımızı okumanızı ve gizlilik uygulamalarımızı anlamanızı istiyoruz!

Bilgilerinizi güvende tutmak için çok çalışıyoruz. Verilerinizi güvende tutmak için adanmış ekiplerimiz var. Güvenlik uygulamalarımızı sürekli güncelliyor ve bilgilerinizin güvenliğini artırmak için güvenlik çabalarımıza yatırım yapıyoruz.

MAHREMİYET POLİTİKASI

Meet The Music Mahremiyet Politikasına hoş geldiniz. Politikayı okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilgileriniz konusunda bize güvendiğiniz için minnettarız ve bu güvene her zaman layık olmak istiyoruz. Bu, topladığımız bilgileri, bunları neden topladığımızı, nasıl kullanıldığını ve bilgileriniz konusundaki seçimlerinizi anlamanızı sağlamakla başlar. İşbu Politika, mahremiyet uygulamalarımızı sade bir dille açıklamakta, yasal ve teknik jargonu asgari düzeyde tutmaktadır.

İşbu Mahremiyet Politikası, 28 Kasım 2020'den başlamak üzere geçerlidir.

YÜRÜRLÜK TARİHİ: 28 Kasım 2020

1.Biz Kimiz

2.Bu Gizlilik Politikası Nerede Uygulanır

3.Topladığımız Bilgiler

4.Çerezler ve Diğer Benzer Veri Toplama Teknolojileri

5.Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz

6.Bilgileri Nasıl Paylaşıyoruz

7.Sınır Ötesi Veri Aktarımları

8.Haklarınız

9.California Sakinleri

10.Bilgilerinizi Nasıl Koruyoruz

11.Bilgilerinizi Ne Süreyle Saklıyoruz

12.Çocukların gizliliği

13.Gizlilik Politikası Değişiklikleri

14.Bizimle nasıl iletişime geçeceksiniz

1.Biz Kimiz

Türkiye’de yaşıyorsanız, işbu Mahremiyet Politikası uyarınca bilgilerinizden sorumlu olan şirket (“veri denetçisi”):

MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER ANONİM ŞİRKETİ

MEET THE MUSIC

ADALET MAHALLESİ MANAS BULVARI NO: 39 İÇ KAPI NO: 3408

BAYRAKLI, İZMİR

TÜRKİYE

2.Bu Gizlilik Politikası Nerede Uygulanır

İşbu Mahremiyet Politikası, Meet The Music tarafından yürütülen web siteleri, uygulamalar, etkinlikler ve diğer hizmetler için geçerlidir. Basitlik adına, işbu Mahremiyet Politikasında tüm bunlara “hizmetler” adını veriyoruz. Daha da netlik sağlama adına, tüm geçerli hizmetlerde işbu Mahremiyet Politikasına bağlantılar ekledik.

Bazı hizmetler kendilerine özgü mahremiyet politikaları gerektirebilir. Belirli bir hizmetin kendi mahremiyet politikası varsa, bu durumda işbu Mahremiyet Politikası yerine o politika geçerli olur.

3.Topladığımız Bilgiler

Hakkınızda temel profil bilgileri ve tanışmak istediğiniz insan türleri gibi bazı bilgilere sahip olmadan anlamlı bağlantılar geliştirmenizi sağlayamayacağımızı söylemeye gerek yoktur. Ayrıca günlüklere erişim gibi hizmetlerimizi kullandığınızda oluşturulan bilgileri ve bir sosyal medya hesabı aracılığıyla hizmetlerimize erişim durumundaki gibi üçüncü taraflardan gelen bilgileri de topluyoruz. Ek bilgi isterseniz, aşağıda daha fazla ayrıntıya giriyoruz.

Sizin bize verdiğiniz bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize belirli bilgiler vermeyi seçiyorsunuz. Bu aşağıda belirtilenleri içerir:

Başkalarından aldığımız bilgiler

Bize doğrudan verdiğiniz bilgilere ek olarak, başkalarından da sizin hakkınızda aşağıdaki gibi bilgiler alırız:

Hizmetlerimizi kullanımınızda toplanan bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda, hangi özellikleri kullandığınız, bunları nasıl kullandığınız ve hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihazlar gibi bilgiler toplarız. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın:

4. Çerezler ve Diğer Benzer Veri Toplama Teknolojileri

Sizi ve/veya cihaz(lar)ınızı tanımak için tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler (örn: Web işaretçileri, pikseller) kullanırız ve başkalarının kullanımına izin verebiliriz. Bunları neden kullandığımız (sizin için kimlik doğrulaması yapmak, tercih ve ayarlarınızı hatırlamak, site trafiği ve eğilimlerini analiz etmek, reklam kampanyalarının etkinliğini sunmak veya ölçmek, sosyal özellikleri kullanmanıza olanak sağlamak gibi) ve tarayıcı ayarlarınız ve diğer araçlar yoluyla bunların kullanımını nasıl daha iyi kontrol edebileceğiniz konularında daha fazla bilgi için, Tanımlama Bilgisi Politikamızı okuyabilirsiniz.

Bazı web tarayıcılarının (Safari, Internet Explorer, Firefox ve Chrome gibi), bir web sitesine kullanıcının çevrimiçi etkinliğinin takip edilmesini istemediğini söyleyen bir “İzleme” (“ DNT ”) özelliği bulunur. DNT sinyallerine yanıt veren bir web sitesi DNT sinyali alırsa, tarayıcının web sitesinin tarayıcı kullanıcısı hakkında belli bilgiler toplamasını engellemesi mümkündür. Tüm tarayıcılar DNT seçeneği sunmaz ve DNT sinyalleri henüz tek bir tipte değildir. Bu nedenle, Meet The Music de dâhil olmak üzere birçok işletme şu anda DNT sinyallerine yanıt vermemektedir.

5. Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz

Bilgilerinizi kullanmamızın ana nedeni, hizmetlerimizi sunmak ve iyileştirmektir. Ek olarak, bilgilerinizi sizi güvende tutmak ve size ilgi çekici gelebilecek reklamlar sunmak için kullanırız. Bilgilerinizi kullanmamızın çeşitli nedenlerine ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama ve pratik örnekler için okumaya devam edin.

Hesabınızı yönetmek ve size hizmetler sunmak için

Başka kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için

Cihazlarınız arasında tutarlı bir deneyim sağlamak için

Size yeni Meet The Music hizmetleri sunmak için

Size geçerli teklifler ve reklamlar sunmak için

Hizmetlerimizi iyileştirmek ve yenilerini geliştirmek için

Dolandırıcılık ya da diğer yasa dışı veya izinsiz etkinlikleri önlemek, saptamak ve savaşmak için

Yasal uyumu sağlamak için

Yukarıda da açıklandığı üzere, bilgilerinizi işlemek için aşağıdaki yasal temellere dayanmaktayız:

6. Bilgileri Nasıl Paylaşıyoruz

Hedefimiz anlamlı bağlantılar kurmanıza yardımcı olmak olduğu için, kullanıcıların bilgilerinin ana paylaşımı da elbette diğer kullanıcılar ile olmaktadır. Ayrıca bize hizmetlerin yürütülmesi konusunda destek veren hizmet sağlayıcıları ve ortaklarla ve MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmeler ile bazı durumlarda da yasal makamlarla bazı kullanıcıların bilgilerini de paylaşırız. Bilgilerinizin başkalarıyla nasıl paylaşıldığına ilişkin daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Başka kullanıcılar ile

Gönüllü olarak hizmet üzerinde bilgilerinizi açıkladığınızda (herkese açık profiliniz dâhil), başka kullanıcılarla bilgi paylaşırsınız. Lütfen bilgileriniz konusunda dikkatli olun ve paylaştığınız içeriğin herkesin görebilecek olması konusunda rahat olduğunuz şeyler olduğundan emin olun, zira bir kez paylaşmanız sonrasında başkalarının bilgilerinizle ne yapabileceğini ne siz ne de biz kontrol edebiliriz.

Profilinizin tamamı veya bir bölümü ya da hakkınızdaki belli içerik veya bilgiler için hedef kitleyi sınırlamayı seçerseniz, bu durumda ayarlarınıza göre görünür olacaktır.

Hizmet sağlayıcılarımız ve ortaklarımız ile

Hizmetlerimizi yürütmemizi ve iyileştirmemizi sağlamak için üçüncü taraflardan yararlanırız. Bu üçüncü taraflar, veri barındırma ve bakım, analitik, müşteri hizmetleri, pazarlama, reklam, ödeme işleme ve güvenlik faaliyetleri gibi çeşitli görevlerde bize destek olur.

Ayrıca hizmetlerimizin reklamının yapılması konusunda bize dağıtım ve destek sağlayan ortaklarla da bilgi paylaşabiliriz. Örneğin, reklam ortaklarımızla sizin hakkınızda şifrelenmiş, makine tarafından okunabilir biçime sahip sınırlı bilgiler paylaşabiliriz.

Herhangi bir hizmet sağlayıcı ile ilişki kurmadan ya da herhangi bir ortakla çalışmadan önce, katı bir güvenlik incelemesi süreci izliyoruz. Tüm hizmet sağlayıcılarımız ve ortaklarımız, katı gizlilik yükümlülüklerini kabul etmek zorundadır.

MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmeler ile

Meet The Music, işbu Gizlilik Politikasının tarihi itibarıyla Meet The Music web sitesi ve uygulamasını içeren MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş. işletme ailesinin bir parçasıdır.

Talimatlarınız sonrasında ve sizin adınıza hizmet sağlayıcıları olarak bilgilerinizi işleme konusunda bize destek olmaları için bilgilerinizi MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmelerle paylaşıyoruz. MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmeler tarafından sağlanan destek, veri barındırma ve bakımı gibi teknik işleme faaliyetleri, müşteri hizmetleri, pazarlama ve hedeflenmiş reklamcılık, finans ve muhasebe desteği, hizmetlerimizi iyileştirmek için hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını ve kullanıcıların davranışlarını daha iyi anlama, verilerimizi ve sistemlerimizi güvence altına alma ve istenmeyen posta, istismar, dolandırıcılık, ihlal ve diğer uygunsuz hareketlerle mücadeleyi içerebilir.

Ayrıca kurumsal denetim, analiz ve birleştirilmiş raporlama ile geçerli yasalara uyum gibi meşru iş amaçları için de bilgileri MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmelerle paylaşabiliriz. Ayrıca hizmet şartlarımızı ihlal eden ya da suç etkinliği ve/veya kötü davranış nedeniyle rapor edilmiş olan kullanıcıları çıkarmak için de kullanıcı bilgilerini MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmelerle paylaşabiliriz. Bazı durumlarda, bu kullanıcıyı tüm platformlardan çıkarabiliriz.

Kurumsal işlemler için

Tamamen veya kısmen bir birleşme, alım, edinim, elden çıkarma, yeniden yapılandırma, yeniden düzenleme, tasfiye, iflas veya diğer yönetim veya kontrol değişikliğinde yer almamız durumunda bilgilerinizi aktarabiliriz.

Yasanın gerektirdiği durumlarda

Aşağıdakiler için makul şekilde gerekli olması durumunda bilgilerinizi açıklayabiliriz: (i) Mahkeme kararı, celp veya arama emri, kamu / kolluk kuvveti soruşturması gibi yasal bir sürece veya diğer yasal gerekliliklere uymak, (ii) suçun önlemesi veya saptanmasına (her iki durumda da geçerli yasaya tabi olacak şekilde) destek vermek veya (iii) herhangi bir kişinin güvenliğini korumak.

Yasal hakları uygulatmak için

Ayrıca aşağıdaki durumlarda da bilgi paylaşabiliriz: (i) Açıklamanın fiili veya tehdit aşamasındaki bir davada mesuliyetimizi azaltacak olması, (ii) bizim yasal haklarımızı ya da kullanıcılarımız, iş ortaklarımız veya diğer ilgili tarafların yasal haklarını korumak için gerekmesi, (iii) sizinle olan sözleşmelerimizi uygulatmak için ve (iv) yasa dışı etkinlik, şüphelenilen dolandırıcılık veya diğer uygunsuz hareketi soruşturmak, önlemek veya başka bir adım atmak için.

Sizin izniniz veya bizim isteğimiz ile

Üçüncü taraflarla bilgilerinizi paylaşmak için sizden izin isteyebiliriz. Bu tür bir durumda, bilgileri neden paylaşmak istediğimizi net olarak açıklayacağız.

Kişisel olmayan bilgileri (yani kendi başına kim olduğunuzu belirtmeyen kimlik bilgisi çıkarılmış cihaz bilgileri, genel demografi bilgileri, genel davranış verileri ve coğrafi konum gibi bilgiler) ve kişisel bilgileri yukarıdaki koşullar altında şifrelenmiş ve makine tarafından okunabilir bir biçimde kullanabilir ve paylaşabiliriz. Hizmetlerimiz üzerinde veya üçüncü tarafların web siteleri ve uygulamaları üzerinde hedeflenmiş reklamlar geliştirerek sunmak ve gördüğünüz reklamları analiz ve rapor etmek için diğer MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.’ye ait diğer işletmelerle ve (başta reklamcılar olmak üzere) üçüncü taraflar ile de bu bilgileri paylaşabiliriz. Bu bilgileri, başka kaynaklardan toplanan, şifrelenmiş, makine tarafından okunabilir biçimdeki kişisel olmayan veya kişisel ek bilgilerle birleştirebiliriz. Tanımlama bilgisi ve benzer teknolojileri kullanımımıza ilişkin daha fazla bilgi Tanımlama Bilgisi Politikamızda bulunabilir

7. Sınır Ötesi Veri Aktarımları

Bölüm 6'da belirtilen şekilde bilgilerin paylaşılması, bazen Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bölgeler gibi hedeflere sınır ötesi veri aktarımları içerebilir. Örnek olarak, hizmetin kullanıcıların Avrupa Ekonomik Alanı'nda (“AEA”) bulunmasına izin verdiği durumlarda, bu kullanıcıların kişisel bilgileri AEA dışındaki ülkelere aktarılır. AEA'dan diğer ülkelere veri aktarımlarına izin vermek için Avrupa Komisyonu'nun onayladığı standart kontrat maddelerini ve diğer uygun korumaları kullanırız. Standart kontrat maddeleri, kişisel veri aktarımı yapan şirketler arasındaki taahhütlerdir ve bu şirketleri verilerinizin mahremiyet ve güvenliğini koruma konusunda bağlayıcı niteliktedir.

8. Haklarınız

Bilgilerinizi kontrolünün sizde olmasını istiyoruz, bu nedenle size aşağıdaki araçları sunduk:

Sizin ve tüm kullanıcılarımızın korunması için, yukarıdaki istekleri yanıtlamadan önce kimlik kanıtı sunmanızı isteyebiliriz.

İsteğin yasa dışı olması ya da başka bir kullanıcının ticari sırları veya fikri mülkiyetini ya da mahremiyetini ihlal edebilecek olması gibi belli nedenlerden ötürü istekleri reddedebileceğimizi unutmayın. Başka bir kullanıcıyla ilgili olarak ondan hizmetimiz üzerinden aldığınız mesajların kopyası gibi bilgiler almak istiyorsanız, bilgilerin serbest bırakılması öncesinde diğer kullanıcının yazılı izin vermek üzere Mahremiyet Yetkilimiz ile irtibata geçmesi gerekecektir.

Ayrıca, kişisel bilgilerin işlenmesine yönelik itiraz isteklerinin size artık hizmet sağlama olanağımızı ortadan kaldıracak olması gibi durumlarda bu istekleri yerine getiremeyebiliriz. Örneğin, doğum tarihinize sahip değilsek hizmetimizi sağlayamayız.

9. Kategori: Kaliforniya Sakinleri

Bir California sakiniyseniz, önceki takvim yılı sürecince doğrudan pazarlama amacıyla üçüncü taraflarla paylaşmış olduğumuz, sizin hakkınızdaki kişisel bilgilerin kategorilerini açıklayan bir bildirim talebinde bulunabilirsiniz. Bu bildirim talebinde bulunmak için, lütfen isteğinizi info@meetthemusicapp.com adresine gönderin. Lütfen yanıt için 30 gün ayırın. Sizin ve tüm kullanıcılarımızın korunması için, bu tür bir isteği yanıtlamadan önce kimlik kanıtı sunmanızı isteyebiliriz.

10. Bilgilerinizi Nasıl Koruyoruz

Sizi kişisel bilgileriniz konusunda yetkisiz erişim veya değişiklik, açıklama veya imhadan korumak için çok çalışıyoruz. Tüm teknoloji şirketlerinde olduğu gibi, her ne kadar bilgilerinizi güvence altına almak için adımlar atsak da, kişisel bilgilerinizin her zaman güvende kalacağına dair bir söz vermiyoruz ve siz de bunu beklememelisiniz.

Olası güvenlik açıkları ve saldırılara karşı sistemlerimizi düzenli olarak takip ediyor ve fiziksel, teknik ve organizasyonel güvenlik tedbirlerimizi güncellemek için bilgi toplama, depolama ve işleme uygulamalarımızı düzenli olarak inceliyoruz.

Herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphe eder veya saptarsak, bildirimde bulunmaksızın hizmetlerin tamamını veya bir kısmını kullanımınızı askıya alabiliriz. Hesap veya bilgilerinizin artık güvende olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizi ivedilikle info@meetthemusicapp.com adresinden bilgilendirin.

11. Bilgilerinizi Ne Süreyle Saklıyoruz

Bilgilerinizi Bölüm 5'de belirtildiği ve geçerli yasanın izin verdiği ölçüde) ancak meşru iş amaçları için ihtiyaç duyduğumuz sürece saklarız.

Uygulamada, hesabınızı sildikten sonra (güvenlik saklama penceresini takiben) ya da iki yıl süreyle sürekli etkin olmama sonrasında bilgilerinizi aşağıdaki istisnai durumlar haricinde siler veya anonimleştiririz:

  1. Geçerli yasaya uymak için bunları tutmamızın gerekmesi (örneğin bazı “trafik verileri”, hukuki veri saklama yükümlülüklerine uymak için bir yıl süreyle saklanır)

  2. Geçerli yasaya uyumumuza kanıt olması için tutmamızın gerekmesi (örneğin, Şartlarımız ve Mahremiyet Politikamıza yönelik izinler ve diğer benzeri izinlerin kayıtları beş yıl süreyle saklanır)

  3. Çözülene dek ilgili bilgileri elimizde tutmamızı gerektiren çözülmemiş bir sorun, hak talebi veya anlaşmazlık olması

  4. Dolandırıcılık önleme ve kullanıcıların güvenlik ve emniyetini artırma gibi meşru iş amaçlarımıza yönelik olarak bilgilerin tutulmasının gerekmesi Örneğin güvenli olmayan davranışlar veya güvenlik olayları nedeniyle yasaklanmış olan bir kullanıcının yeni bir hesap açmasını önlemek için bilgilerin tutulması gerekebilir.

Sistemlerimiz yukarıdaki yönergeler uyarınca veri silme işlemlerini yürütmek üzere tasarlanmış olsa da, teknik kısıtlamalar nedeniyle spesifik bir zaman dilimi içerisinde tüm verilerin silineceğinin sözünü veremeyiz.

12. Çocukların Gizliliği

Hizmetlerimiz, 18 yaş ve üzerindeki kullanıcılarla kısıtlıdır. Platformumuza 18 yaşın altındaki kullanıcıları almıyor ve 18 yaşın altındaki herhangi birinin kişisel bilgilerini bilerek toplamıyoruz. Bir kullanıcının 18 yaşın altında olduğundan şüpheleniyorsanız, lütfen hizmet içerisinde bulunan bildirim mekanizmasını kullanın.

13. Gizlilik Politikası Değişiklikleri

Her zaman anlamlı bağlantılar kurmanızı sağlamanın yeni ve yenilikçi yollarını aradığımız için, işbu politika zaman içinde değişebilir. Değişiklikleri gözden geçirecek zamanınızın olabilmesi için, her türlü önemli değişiklik yürürlüğe girmeden önce sizi bilgilendireceğiz.

14. Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

İşbu Mahremiyet Politikası hakkında sorularınız varsa, bize şu şekilde ulaşabilirsiniz:

MTM YAZILIM DİJİTAL HİZMETLER ANONİM ŞİRKETİ

MEET THE MUSIC

ADALET MAHALLESİ MANAS BULVARI NO: 39 İÇ KAPI NO: 3408

BAYRAKLI, İZMİR, TÜRKİYE

E-posta: info@meetthemusicapp.com